Şirket Profilimiz

Üç kuşaktır aile şirketi olarak faaliyet gösteren firmamız Trabzon Arsin Organize'deki Genel Müdürlük binasında çalışmalarını sürdürmektedir. Doğu Karadeniz'de altı ilde distribütörlüklerimiz devam ederken Trabzon Arsin ‘de İki farklı lokasyonda toplam 6000 m2 depo ile çalışmalarımız devam etmektedir. Hizmet kalitemizi sürdürebilmek için zamanında teslim ilkesini benimseyen firmamız dağıtım ve satışta toplam 45 aracıyla işini ciddiyetle ve aynı disiplinle sürdürmektedir. Kurumsallığa önem veren yapı içinde satış, mali işler, insan kaynakları, depolama ve lojistik, olmak üzere dört ayrı birimde yönetim kadrolarımızı oluşturmaktayız. Şirket içinde kariyer olanakları sağlayan bir yapıya sahip olduğumuzdan eğitimli ve bilgili personellerle yolumuza devam etmek her zaman tercihimiz olmuştur.

Gelişim Sürecimiz

1920 -
Şirketimiz Muharrem Onur Tarafından Trabzon'un Of ilçesinde iş hayatına başlamıştır.
1940 -
Muharrem Onur ticaret hayatını Trabzon'a taşımış ve bugünkü oluşumun ilk adımları atılmaya başlanmıştır.
1964 -
Çocukları iş yaşamına adım atmaya başlayınca Muharrem Onur ve Oğulları Koll. Şti. kurulmuş ve tüketim ürünleri ile Eczacıbaşı ticareti başlamıştır.
1971 -
Eczacıbaşı İpekkağıt fabrikasının kurulmasıyla bugün de devam etmekte olan ilk distribütörlük anlaşması komisyonculuk anlaşması adı altında imzalanmıştır. Şimdiki Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Onur Babasından şirket yönetimini devir almıştır.
1982 -
Kurucu Muharrem Onur'un aramızdan ayrılmasıyla şirket bugünkü adı ile faaliyete devam etmiştir..
2002 -
yılından itibaren Eczacıbaşı – P&G ile distribütörlük faaliyetini yürüten firmamız, P&G ile olan işbirlikteliğini bitirmiş ve tüm Karadeniz'de yapılanan Oluşum AŞ 'nin ortağı olarak ticarete devam etmiştir. Ahmet Onur yönetimi oğlu Nezih Onur' a devrederek Oluşum Aş'nin Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.
2005 -
Kurumsallığa geçiş yaparak yönetim kadrolarını ve birimlerini güçlendirme kararı üzerine Oluşum AŞ'nin hisseleri devir edilmiştir. Ahmet Onur tekrar yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.
2005 -
Şirket hissedarlarının hisseleri devir alınarak ortaklık yapısına son verilmiştir.